X

اخبار

استاندار زنجان:

مدیران امور سرمایه گذاران را شخصا پیگیری کنند

استاندار زنجان گفت: بر اساس ظرفیت و استعداد شهرستان‌ها سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در اجرای طرح‌ها هدایت می شوند.

پنجشنبه, 15 آبان,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
مدیران امور سرمایه گذاران را شخصا پیگیری کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در جلسه بررسی مسائل سرمایه گذاری برای اجرای طرح پرورش دام سبک ۱۰۰ هزار راسی در شهرستان خدابنده گفت: با توسعه سرمایه گذاری، مناطق کمتر توسعه یافته رونق می گیرد و شهرستان خدابنده استعداد و ظرفیت مناسبی برای رشد در زمینه انواع بخش‌های کشاورزی را دارد.

مقام عالی استان تاکید کرد: سرمایه گذار نباید معطل مجوزهای استانی شود و مدیر علاوه بر پای‌کاربودن، باید شخصا پیگیر حل این مشکلات باشد تا روند صدور مجوزها هم تسریع یابد و هم به نتیجه برسد.

استاندار زنجان با بیان اینکه مرکز ۲۴ ساعته رسیدگی به مشکلات سرمایه گذاری در استان ایجاد شده است افزود: برای حل مشکلات راه سرمایه گذاران طرح ایجاد پرورش دام سبک، مدیران مرتبط با آن طی مدت حداکثر ۲ماه مجوزهای لازم به لحاظ اختصاص اراضی و آب مورد نیاز را صادر کنند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح پرورش ۱۰۰ هزار راس دام مولد در شهرستان خدابنده می تواند تاثیر بسیار خوبی در منطقه داشته باشد از حمایت‌های نماینده مردم شهرستان خدابنده در زمینه هدایت سرمایه گذاران به استان و منطقه قدردانی کرد و افزود: حمایت از سرمایه گذار باید عملی باشد و با تلاش و هم‌افزایی می توان توسعه استان را رقم زد.

نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی هم با قدردانی از اهتمام مدیران استان برای جذب سرمایه گذار گفت: شهرستان خدابنده در زمینه سرمایه گذاری صنعتی و ایجاد صنایع بزرگ عقب مانده ولی با اجرای طرح پرورش ۱۰۰ هزار راس دام سبک در این شهرستان گام‌های بزرگی برای توسعه برداشته می شود.

سید البرز حسینی با بیان اینکه مجوزها و موافقت‌های مسئولان کشور برای اجرای این طرح گرفته شده است افزود: نیاز کشور به گوشت در سال یک میلیون تن است که ۲۰۰ هزار تن آن وارداتی است و این طرح درصد قابل توجهی از نیاز به واردات گوشت قرمز را بر طرف می کند.

وی از مدیران استانی خواست برای حفظ این سرمایه و برای اجرایی شدن این طرح نهایت تلاش و همکاری را داشته باشند.

بنا بر اعلام سرمایه گذار، طرح ۱۰۰ هزار راسی دام سبک در شهرستان خدابنده نیازمند ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری می باشد و نیاز به ۱۰۰۰ هکتار زمین دارد.

قرار است در مرحله اول طرح، پرورش ۲۵۰۰۰ راس پس از اخذ مجوزها آغاز شود.

استاندار زنجان هم معاون هماهنگی امور اقتصادی و فرماندار شهرستان خدابنده و فرماندار مرتبط با طرح را موظف کرد مرحله به مرحله واگذاری زمین، حل معارضان و تخصیص آب را گزارش نمایند.

تعداد نمایش ها (130)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان