X

اخبار

استاندار زنجان:

شرکت در انتخابات ضامن تقویت منافع ملی است

استاندار زنجان گفت: حضور مردم در پای صندوق های رای مظهر اقتدار و قدرت ملت و مشارکت حداکثری موجب ارتقا و تقویت منافع ملی و امنیت کشور است.

جمعه, 02 اسفند,1398
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
شرکت در انتخابات ضامن تقویت منافع ملی است

فتح اله حقیقی روز جمعه پس از انداختن رأی خود به صندوق، در جمع خبرنگاران به حضور پرشور مردم از ساعات ابتدایی در پای صندوق های رأی اشاره کرد و افزود: نظرسنجی ها و ارزیابی های ما هم همین نکته را نشان می دهد که مشارکت پرشور خواهد بود.
وی با بیان اینکه حضور در پای صندوق های رای احقاق حقوق از سوی مردم است، اظهار داشت: مشارکت در انتخابات نشان می دهد که مردم با اراده خودشان سرنوشت اداره کشور را مشخص می کنند.

حقیقی با بیان اینکه ملت ایران آزادانه منافع حقیقی خود را تشخیص می دهند، گفت: استکبار و دشمنان با شیطنت های خود می خواهند مشارکت مردم پایین بیاید ولی مردم اجازه رسوخ این شیطنت ها را نمی دهند.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان آرزوی برهم زدن اتخاد و وحدت ملت ایران را به گور خواهند برد.
وی به حضور گسترده و با شکوه مردم در تشییع شهید سهبد سلیمانی اشاره کرد و گفت: دشمنان از این حضور و حماسه ملت، خشمگین و عصبانی هستند. 
استاندار زنجان با بیان اینکه حضور در انتخابات مقوم وحدت در جامعه است، تصریح کرد: هیچ کس نباید در این انتخابات تماشاچی باشد.

از ۱۱۳ داوطلب این استان که صلاحیت آن‌ها توسط شورای نگهبان تایید شده بود با انصراف ۲۳ نفر، ۹۰ نفر برای ورود به مجلس شورای اسلامی در عرصه رقابت باقی ماندند.

از مجموع نامزدهای باقی مانده در عرصه رقابت ۵۴ نفر مربوط به حوزه انتخابیه زنجان و طارم، ۱۷ نفر حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره، ۱۰ نفر در حوزه انتخابیه خدابنده و ۹ نفر مربوط به حوزه انتخابیه ماهنشان و ایجرود است.

۷۵۷ شعبه اخذ رای برای انتخابات دوم اسفندماه در استان زنجان پیش‌بینی شده که ۲۶۵ شعبه در شهرستان زنجان، ۵۴ شعبه در شهرستان طارم، ۴۹ شعبه در شهرستان خرمدره، ۴۹ شعبه در شهرستان ایجرود، ۳۰ شعبه در شهرستان سلطانیه، ۱۵۴ شعبه در شهرستان خدابنده، ۹۷ شعبه در شهرستان ابهر و ۵۹ شعبه نیز در شهرستان ماهنشان مستقر خواهند شد.

استان زنجان پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

تعداد نمایش ها (187)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان