X

اخبار

استاندار زنجان:

ریشه پژوهش در مدارس رشد می کند

استاندار زنجان گفت: هر چقدر رابطه صنعت و دانشگاه محکم تر شود و از پژوهش‌ها استفاده شود شاهد رونق و توسعه بیشتری خواهیم بود.

چهارشنبه, 03 دی,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
ریشه پژوهش در مدارس رشد می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان گفت: پژوهش متعلق به زمان خاصی نیست و امروز همه اذعان دارند پژوهش باید کاربردی باشد و زمینه توسعه پایدار و منطقی را فراهم نماید.

وی با بیان اینکه بودجه پژوهشی کشور و بودجه اختصاص یافته به پژوهش دانشگاه‌ها در مقایسه با سایر کشورهای دنیا بسیار ناچیز است ولی با همین بودجه اندک جایگاه علمی ما در منطقه اول و در دنیا شانزدهم است، افزود: باید بدانیم پژوهش ها زیرساخت‌های ما را در حوزه های دفاعی، امنیتی و پزشکی تقویت می‌کنند تا دشمنان نتوانند طمعی به ایران عزیز ما داشته باشند.

استاندار زنجان پیوند هر چه بیشتر صنعت با دانشگاه را از نیازهای اساسی کشور برای رونق و جهش تولید برشمرد و خاطرنشان کرد: صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی بدانند اگر به پژوهش و فعالیت‌های علمی دانشگاه‌ها بها دهند قطعا ثمر آن را در بهره وری و افزایش تولید خواهند دید.

مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه یکی از محورهای بیانیه گام دوم انقلاب که رهبر معظم آن را بیان فرمودند تاکید ویژه بر علم و پژوهش دارد افزود: دانشگاه‌ها باید محل پژوهش باشند و نکته مهمتر از آن، توجه به مدارس است زیرا برای تعلیم دانشجوی پژوهش‌محور باید در مدارس به فنون و اهمیت پژوهش بیشتر پرداخته شود.

استاندار زنجان از مسئولان جشنواره معرفی پژوهشگران و فناوران خواست اهتمام جدی در معرفی پژوهشگران و فناوران نمونه استان که عمری در راه اعتلای استان زنجان ممارست کرده اند داشته باشند تا مردم با این چهره ها بیشتر آشنا شوند.

در این جشنواره از 17 پژوهشگر و فناور نمونه استان بصورت حضوری و مجازی تجلیل شد.

دو نفر از برگزیدگان این جشنواره بعنوان پژوهشگر نمونه کشوری نیز انتخاب شده بودند.

تعداد نمایش ها (211)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان