X
اخبار

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان:

دپوی پسماند واحدهای روی زنجان تنها در نقطه تعیین شده انجام می‌ شود

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان، با اشاره به انتخاب مکان کارشناسی شده جهت انتقال و دپوی پسماند واحدهای تولیدی شهرک تخصصی روی، گفت: دپوی پسماند واحدهای تولیدی روی زنجان تنها در نقطه تعیین شده انجام می ‌شود.

ﺳﻪشنبه, 29 اسفند,1396
نویسنده: Admin
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
دپوی پسماند واحدهای روی زنجان تنها در نقطه تعیین شده انجام می‌ شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ محمدرضا آبی پور در جلسه کمیته پسماند روی استان، با بیان اینکه هیچ نقطه دیگری برای دپوی پسماند واحدهای این بخش مورد تایید این کارگروه نیست، اظهار کرد: نقطه دیگری غیر از نقطه مشخص شده در روستای مرصع برای دپوی پسماند واحدهای روی استان وجود نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه یک شرکت به عنوان معین و نماینده شهرک تخصصی روی برای مدیریت این امور انتخاب شده است، افزود: اگر واحد تولیدی و شرکتی بخواهد خارج از اختیارات این شرکت نسبت به انتخاب زمین و دپوی روی خود اقدام کند، این امر قابل قبول بوده، اما باید به این نکته توجه شود که قطعا باید مکان آن، زمین های تعیین شده اعلامی که همان اراضی روستای مرصع است، باشد.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان، با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه‌ های اجرایی از تقاضای بررسی دپوی پسماند در سایر نقاط استان خودداری کنند، خاطر نشان کرد: بررسی تقاضاها توسط دستگاه های متولی باید فقط برای نقطه تعیین شده باشد و تمامی دستگاه ‌ها ملزم به عمل کردن تصمیمات این کمیته هستند.
وی با بیان اینکه این کمیته مسئول بررسی تمام مسائل مرتبط با پسماند روی در زنجان است، اظهار کرد: تصمیمات این کمیته باید برای مسائل مربوط به دپوی پسماند، ملاک عمل قرار گیرد؛ چرا که تصمیمات در این حوزه بر عهده این کمیته بر اساس تصمیمات مدیریت استان است.
آبی پور از اتمام مراحل هماهنگی بین بخشی برای تعیین تکلیف پسماند روی زنجان خبر داد و گفت: مقرر شده مشکلات مربوط به تعیین تکلیف پسماند روی تا پایان سال به اتمام برسد تا با آغاز سال جدید، وارد مراحل اجرایی در خصوص انتقال پسماند و کاهش مشکلات زیست محیطی این حوزه شویم.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان، سال آتی را برای آغاز عملیات اجرایی در خصوص انتقال پسماند روی، دارای اهمیت توصیف کرد و یادآور شد: با مراجعه شرکت بهین فراور به اداره کل منابع طبیعی و دریافت زمین مورد نظر، عملا به صورت میان مدت و بلند مدت، زمان بندی لازم برای انتقال پسماند، برنامه ریزی می شود.
وی با بیان اینکه برنامه میان مدت، 5 ساله و بلند مدت، 10 ساله برای این اقدام در نظر گرفته شده است، افزود: در سال آتی، مراحل طراحی مهندس لندفیل به اتمام می رسد و دستگاه های متولی عملا وارد اجرایی شدن تصمیمات کمیته خواهند شد و مطابق با رویکرد اتخاذ شده، از تعریف نقاط متعدد برای دپوی پسماند پرهیز می شود، زیرا محدوده و نقاط مشخص برای این مهم تعریف شده است.

تعداد نمایش ها (559)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان