X

اخبار

با حضور مدیران دستگاههای اجرائی و به ریاست عسگری فرماندار زنجان

جلسه ستاد اجرائی کنگره ملی 3535شهید زنجان برگزار شد

جلسه هماهنگی ستاد اجرائی کنگره ملی 3535 شهید شهرستان زنجان با حضور آیت اله خاتمی امام جمعه زنجان،سردار کرمی فرمانده سپاه استان،بخشداران و مدیران استان و شهرستان به ریاست رضا عسگری فرماندار شهرستان زنجان برگزار گردید.

شنبه, 14 تیر,1399
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
جلسه ستاد اجرائی کنگره ملی 3535شهید زنجان برگزار شد

جلسه هماهنگی ستاد اجرائی کنگره ملی 3535 شهید شهرستان زنجان با حضور آیت اله خاتمی امام جمعه زنجان،سردار کرمی فرمانده سپاه استان،بخشداران و مدیران استان و شهرستان به ریاست رضا عسگری فرماندار شهرستان زنجان برگزار گردید.

فرماندار زنجان دراین جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر جمهوری اسلامی و مدافعان سلامت، اظهار کرد: با دستور مقام معظم رهبری کنگره شهدا در سال‌های متعددی در کشور برگزار می‌شود که انتظارات از برگزاری این کنگره در استان زنجان به‌عنوان پایتخت شور و شعور حسینی و دیار غواصان دریادل نسبت به سایر استان‌ها، بالاتر خواهد بود.

رضا عسگری با اشاره به اینکه هدف از برگزاری کنگره شهدا در استان فراتر از جمع‌آوری آثار و خاطرات شهدا و رزمندگان استان است، افزود: جمع‌آوری آثار و خاطرات شهدای زنجان بسیار ارزشمند بوده و در تاریخ ماندگار خواهد شد و آیندگان برای بررسی این عصر و قضاوت جمهوری اسلامی، به آثار مکتوب و آثار هنری مراجعه خواهند کرد.

وی تصریح کرد: باید همه دستگاه‌های استان تلاش کنند تا آثار ماندگاری را جمع‌آوری و ثبت کنیم و حتما از همه ظرفیت‌های خود در شأن شهدای استان استفاده کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه استان زنجان جزو آخرین استان‌هایی است که کنگره شهدا را برگزار می‌کند، ادامه داد: با توجه به تجربه خوب سایر استان‌ها و الگوها و آسیب‌شناسی‌های موجود، کنگره شهدا در استان باشکوه برگزار خواهد شد.

فرماندار زنجان با اشاره به انسجام خوب مردم استان در برگزاری مراسم و همکاری خوب مسئولان استانی، گفت: باید از همه ظرفیت‌های موجود در استان برای برگزاری این کنگره و آثار شهدا و ایثارگران استان استفاده کنیم.

رضا عسگری در ادامه تصریح کرد: زنجان پایتخت شور و شعور حسینی است و شهدای ما با تاسی از امام حسین(ع) جان عزیزشان را فدا کردند،با برگزاری باشکوه این کنگره باید دین خود را به شهدا ادا نمائیم.

 

در ادامه این جلسه نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: استفاده از تجربیات سایر استان‌ها در خصوص برگزاری کنگره شهدا از مزیت‌های تاخیر در برگزاری آن در استان بوده که با کمک آن می‌توانیم کاستی‌هایی که در استان‌های دیگر بوده را شناسایی کرده و تکرار نکنیم.

آیت‌الله علی خاتمی در اولین جلسه ستاد شهرستان کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان، با اشاره به اینکه بدون شک همه مردم مدیون شهدا هستیم، اظهار کرد: استان زنجان در بسیاری از مسائل پیشتاز بود، اما در برگزاری این کنگره در استان جزو آخرین استان‌های برگزارکننده است‌.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان شتاب بیشتری را طلب می‌کند و امید است کار خوب و بدون نقصی ارائه شود، افزود: استفاده از تجربیات سایر استان‌ها در خصوص برگزاری این کنگره از مزیت تاخیر در برگزاری آن در استان بوده که با کمک آن می‌توانیم کاستی‌هایی که در استان‌های دیگر بوده را شناسایی کرده و تکرار نکنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره ملی شهدای استان با بیان اینکه حدود یک سال برای برگزاری کنگره و جمع‌آوری آثار شهدا زمان داریم که این ایام بسیار زود می‌گذرد، خاطرنشان کرد: شرایط کرونایی و اقتصادی خود به خود سبب ایجاد محدودیت‌هایی خواهد شد که با همکاری و مدد از ارواح پاک شهدا، این کاستی‌ها نیز جبران خواهد شد.

در پایان این جلسه حکم آقای رضا عسگری به عنوان مسئول کنگره شهدای شهرستان زنجان که توسط استاندار محترم امضاءشده بود توسط آیت اله خاتمی تقدیم ایشان گردید.

 

 

 

تعداد نمایش ها (104)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان