X

اخبار

استاندار زنجان:

برای مهار کرونا باید هماهنگ حرکت کنیم

استاندار زنجان گفت: در هشت ماه گذشته همه در حد توان اقدامات مقابله‌ای را انجام داده ایم اما کرونا همچنان می تازد

پنجشنبه, 15 آبان,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
برای مهار کرونا باید هماهنگ حرکت کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح‌اله حقیقی در ستاد استانی مقابله با کرونا ویروس گفت: باید آسیب شناسی کنیم و علت اینکه چرا علیرغم اجرای طرح‌های پایلوت کشوری و اقدامات مقابله‌ای ویروس کرونا، همچنان آمارها صعودیست را بیابیم.

وی با بیان اینکه همه مدیران باید بر اساس مسئولیتی که دارند به وظایف خود با جدیت عمل کنند افزود: انتظار داریم از ظرفیت حضور همیاران سلامت به نحو احسنت استفاده شود و بعنوان بازوی حمایتی بطور عملیاتی وارد برنامه های مقابله با کرونا شوند.

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا ویروس همچنین به راه اندازی مجدد استودیو سلامت اشاره کرد و گفت: از طریق این برنامه که مورد استقبال خانواده ها قرار گرفته باید مطالب آموزشی و آگاهی‌بخش از زبان فرد مبتلا به بیماری داده شود تا مردم بیشتر خطرات این روزها را احساس کنند.

استاندار زنجان یادآور شد: قانون دست مدیران را برای برخورد با کسانی که شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمی کنند باز گذاشته است و همه اصناف باید  خدمات خود را تنها به افرادی که شیوه نامه ها را رعایت می کنند ارائه دهند در غیر اینصورت تخلف محسوب می شود.

حقیقی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره پیشگیری از کرونا از دانشگاه علوم پزشکی خواست، آخرین محدودیت‌های پیشنهادی ملی و بومی‌سازی شده را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ نماید.

وی خواستار اندیشیدن تمهیداتی برای نمایان‌تر شدن حضور ضابطان ستاد کرونا ویروس استان در سطح جامعه شد و افزود: باید مردم را ترغیب کنیم کرونا را جدی بگیرند و مشخصات کسانی که موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند به مراجع مسئول اعلام شود.

استاندارزنجان در ادامه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا ویروس گفت: رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای همه ضروری است و کسی نمی تواند استفاده از ماسک در اجتماع را امری شخصی بداند و اقلیتی که از ماسک استفاده نمی کنند بدانند مسئول سلامت کسانی هستند که از طریق آنها به کرونا مبتلا می شوند.

حقیقی همچنین خاطر نشان کرد: اگر مدیری هم در راه اجرای مصوبات ستاد کرونا کوتاهی کرده است باید پاسخگو باشد و برای مقابله با کرونا مردم و مدیران مسئول باید هماهنگ با یکدیگر حرکت کنند تا نتایج اقدامات اثربخش‌تر و ملموس‌تر باشد.

تعداد نمایش ها (136)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان