X

اخبار

استاندار زنجان:

بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زنجان انگیزه لازم را دارد

استاندار زنجان گفت: با پیگیری و حل مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی، انگیزه لازم در سرمایه گذاران و بخش خصوصی حتی در شرایط سال جاری نیز برای توسعه واحدهای تولیدی در استان وجود دارد.

چهارشنبه, 17 دی,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زنجان انگیزه لازم را دارد

فتح الله حقیقی روز سه شنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان اینکه تعدادی از واحدهایی که قبلا مشکلات آنها در این کارگروه حل شده اکنون اقدام به اجرای طرح های توسعه کرده اند، افزود: باید بدانیم واحدهای تولیدی همواره در مسیر فعالیت خود با مشکلاتی مواجه می شوند و ما مسائلی را که در سطح استان قابل حل است، انجام می دهیم و مسائلی را که نیاز به پیگیری در سطح ملی دارد را نیز از طریق دیدار با مقامات ملی پیگیری می کنیم. 

وی به ضرورت حفظ اشتغال موجود در واحدهای تولیدی و ایجاد فرصت های شغلی جدید تاکید کرد و افزود: سیاست ما این است تا تکمیل چرخه تولید را در استان افزایش دهیم.  

حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت پیگیری و تعیین تکلیف برخی زمین ها در شهرک های صنعتی استان اشاره کرد و اظهار داشت: کسانی که زمین هکتاری در این شهرک گرفته اند و به جاری استقرار واحد، بخش‌هایی از زمین را فروخته اند باید مورد پیگیری قرار داده شده و تصمیمی برای این موضوع اتخاذ شود.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع قطع برق صنایع در استان اشاره کرد و گفت: در این خصوص از سیاست کشور تبعیت می کنیم و مجبوریم برخی مواقع برق را قطع کنیم، منتهی قطعی های برق باید با اطلاع رسانی قبلی انجام شود.

وی افزود: در واحدهایی که قطع شدن برق موجب می شود تا راه اندازی دوباره دستگاه‌ها تا چند روز طول بکشد، لازم است با اولویت بندی هایی که انجام می شود، حتی الامکان برق این واحدها قطع نشود.

ناصر فغفوری، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه تا کنون ۹۶ درصد از مصوبات جلسه های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان عملیاتی شده است، گفت: از آبان سال جاری تاکنون نیز با راه اندازی مرکز فوریت های رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی استان، از ۱۱۵ مصوبه انجام شده در این مرکز ۸۰ مصوبه به مرحله اجرا رسیده و ۱۱ مصوبه نیز در دست اقدام است.

به گزارش ایرنا، استاندار زنجان پیش از حضور در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، از واحدهای تولیدی و صنعتی ذوب گستر ابهر، مجمع فولاد البرز غرب، ریخته گری آلومینیوم ایران خودور و شرکت پویاریس در شهرستان ابهر بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت و مسائل آنها قرار گرفت.

تعداد نمایش ها (158)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان