X

اخبار

استاندار زنجان:

استان زنجان در کنترل ویروس کرونا موفق بوده است

استاندار زنجان با بیان اینکه طرح و اقدامات دیگر کرونایی بیشترین توان مدیریتی را به خود اختصاص داده است،گفت: استان زنجان در کنترل ویروس کرونا موفق بوده است.

چهارشنبه, 15 بهمن,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
استان زنجان در کنترل ویروس کرونا موفق بوده است

فتح الله حقیقی در حاشیه نشست رئیس جمهوری با استانداران و نمایندگان بانوان برتر کشور که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، به وضعیت کرونا در استان زنجان اشاره کرد و گفت: ورود این ویروس تمامی ارکان و فعالیت‌ها را تحت تأثیر خود قرار داد.

وی اظهار کرد: حفظ و نگهداری یک استان در راه مبارزه و پیشگیری از این بیماری مهلک کار بسیار سختی بود ولی ما توانستیم این بیماری را کنترل کنیم.

استاندار زنجان گفت: در شرایط کرونایی اشتغال واحدهای تولیدی و صنعتی در استان تثبیت شد و نگذاشتیم این واحدها آسیب ببینند.

حقیقی بر لزوم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی تاکید کرد و افزود: در صورت بی توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی و ساده انگاری، موج چهارم این بیماری بسیار فاجعه آمیز خواهد بود.

وی ابراز داشت: بیشترین میزان مرگ و میرهای کرونا برای سالمندان بالای ۷۱ سال بوده است و در این راستا ساماندهی سالمندان مورد تاکید قرار گرفته است.

استاندار زنجان گفت: مراجعه بهنگام مبتلایان کرونایی به بیمارستان‌ها می‌تواند اقدامات درمانی مناسب و تأثیرگذاری داشته باشد و از روند بیماری جلوگیری کند.

حقیقی تصریح کرد: مشکلاتی برای نیازهای بیماران کرونایی از قبیل دستگاه اکسیژن وجود داشت و ۸۰ درصد بیماران بستری به این مهم نیاز دارند، بطوری که هر بیمارستانی بالای سه برابر ظرفیت اکسیژن ساز نیاز دارد که تهیه آن سخت و دشوار است.

وی افزود: در اوایل بیماری کرونا برای تهیه ماسک سه لایه مشکلات جدی در استان وجود داشت ولی امروز این استان در این خصوص به خود کفایی رسیده است.

استاندار زنجان گفت: با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی بسیجیان در اجرا و تحقق برنامه‌های ترسیم شده کرونایی پیشقدم بودند.

حقیقی تاکید کرد: طرح و اقدامات دیگر کرونایی بیشترین توان مدیریتی را به خود اختصاص داده است و استان در کنترل بیماری کرونا موفق بوده است.

وی گفت: کرونا نسبت به گذشته وحشی‌تر و جهش یافته تر شده و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشت فردی و اجتماعی فاجعه خواهد بود.

استاندار زنجان یاد آورشد: انجام تست‌های کرونا از جمله راه‌های مبارزه با این ویروس است و در این زمینه استان بالاترین تست را انجام داده که در زمان حاضر به ازای هر یک هزار نفر از ۱۳۰ نفر تست گرفته شده است.

تعداد نمایش ها (92)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان