X

اخبار

استاندار زنجان خبر داد؛ کاهش معنادار تعداد تصادفات و فوتی‌های برون شهری طی دو ماه اخیر


استاندار زنجان گفت: در شهریور ماه امسال تعداد فوتی ها در حوادث رانندگی برون‌شهری 27 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

یکشنبه, 27 مهر,1399
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
استاندار زنجان خبر داد؛ کاهش معنادار تعداد تصادفات و فوتی‌های برون شهری طی دو ماه اخیر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح اله حقیقی در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها و شورای راهبری وضعیت تصادف استان گفت: با تلاش پلیس، راهداری و البته رعایت رانندگان شاهد کاهش میزان تصادفات در محورهای مواصلاتی استان هستیم.
وی در این جلسه از تصویب طرح ساماندهی ورودی دانشگاه زنجان با دستور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و افزود: تمایل داریم اجرای این طرح را راه و شهرسازی بر عهده بگیرد و در دیداری که با آقای اسلامی وزیر راه و شهرسازی خواهیم داشت مجدد بر اختصاص اعتبار و اجرای هر چه سریعتر این طرح تاکید خواهیم کرد.
در این جلسه اعلام شد که بیشترین میزان تصافات در محور قیدار به ابهر و گرماب به بیجار روی می دهد که استاندار زنجان از دبیر جلسه خواست در جلسات آینده فرماندار و مسئولان پلیس راه آن شهرستان بصورت تصویری در جلسه حضور داشته باشند و علاوه بر آن بطور همزمان، کمیته های فرعی کمیسیون ایمنی راه‌ها در شهرستان‌ها برای اجرای مصوبات کمیسیون استانی تشکیل شود.
مقام عالی استان با بیان اینکه در شش ماه نخست امسال 1 درصد میزان حوادث رانندگی برون شهری استان در مقایسه با پارسال کاهش یافته است افزود: از تیر ماه تا پایان شهریور روند تصادفات و فوتی ها در جاده های استان سیر نزولی داشته بطوریکه در شهریورماه امسال 24 نفر در محورهای مواصلاتی استان جان باختند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 9 نفر کمتر است.
نماینده عالی دولت در استان از برگزارکنندگان جلسه خواست طرحی را بعنوان بسته عملیاتی برای بررسی نیازمندی‌های ایمنی و عوامل بازدارنده بمنظور کاهش حوادث رانندگی در استان آماده کنند و به تفکیک نقش هریک از عوامل دخیل در تصادفات را مشخص نمایند تا برای آن چاره‌اندیشی شود.
استاندار زنجان معتقد است همکاری رانندگان و عموم مردم در حوادث رانندگی از همه عوامل مهم تر است.
استان زنجان 5هزارو840 کیلومتر راه دارد که 200 کیلومتر آن بصورت آزادراه است.
8درصد آزادراه‌های کشور (آزادراه‌های زنجان به قزوین و زنجان به تبریز )در استان زنجان واقع شده است.

 

تعداد نمایش ها (172)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان