X

اخبار

استاندار زنجان:

اجرای طرح ملی نمونه گیری از بیماران سرپایی

استاندار زنجان می گوید: استان زنجان بعنوان پایلوت برای اجرای طرح ملی نمونه گیری از بیماران سرپایی برای مقابله با کرونا انتخاب شده است.

چهارشنبه, 06 فروردین,1399
نویسنده: رضا عطائی
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
اجرای طرح ملی نمونه گیری از بیماران سرپایی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور فتح الله حقیقی در جلسه کمیته های استانی و شهرستانی بهداشت محیط گفت: از امروز اقدام ملی برای مقابله با کرونا در زنجان که بعنوان پایلوت این طرح ملی انتخاب شده اجرا می شود و در این مرحله خاکریز کنترل بیماری کرونا یک خط عقب تر رفته به این معنی که از بیمارانی که سرپایی به مراکز 16 ساعته مراجعه می کنند نیزبرای مقابله با بیماری کرونا ویروس نمونه گیری می شود.
پیش از این فقط از بیمارانی که مشکوک هستند و یا در بیمارستانها بستری اند نمونه گیری کرونا گرفته می شد.
استاندار زنجان با قدردانی از این اقدام وزارت بهداشت و اعتمادی که به مجموعه استان داشته افزود: شاخص های بهداشت و درمان در استان بسیار مطلوب است و با همین شاخصها / آموزشهای ارائه شده و پیش بینی تامین اقلام بهداشتی توانستیم روند شیوع کرونا ویروس را در استان 14 روز به تاخیر بیندازیم.
مقام عالی دولت در استان همچنین گفت: در طرح جدید نمونه گیری از بیماران سرپایی نزدیکان فر مشکوک نیز زیر نظر گرفته می شوند و حتی در منازلشان نیز طرح سالم سازی محیط اجرا خواهد شد تا با این طریق زمینه بیمار یابی تسریع یابد و هم اینکه کنترل و قرنطینه بیمار مشکوک به کرونا زودتر آغاز می شود.
استاندار زنجان تاکید دارد: ما نیز بعنوان خدمتگزاران اجرایی برای شکست بیماری کرونا در خط مقدم مقابله هستیم و با تمام توان ایستاده ایم تا سلامت و آرامش مردم عزیز استان زنجان را تامین کنیم و قطعا بعد از مهار کرونا ویروس شیرینی اقدامات صورت گرفته برای همه ما دوچندان خواهد شد.
پیش بینی می شود روزانه 300 مورد آزمایش کرونا از بیماران سرپایی در استان زنجان گرفته شود .تعداد نمایش ها (240)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان