X

آرشيو اخبار

ستاد مدیریت بحران در آمادگی کامل باشد

توسط : فرناز باقری|شنبه, 02 فروردین,1399

ستاد مدیریت بحران در آمادگی کامل باشد

استاندار زنجان گفت: نباید به بهانه مقابله با کرونا از دیگر وظایف خود همچون مدیریت بحران در این روزها غافل شویم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در جلسه ستاد مدیریت استان با تبریک سال نو و همراهی مردم در سال گذشته گفت: با همراهی مردم می توان بر بزرگترین بحرانها فایق آمد افزود: نوروز سال گذشته برای مقابله با سیل مدیریت صحیحی در استان صورت گرفت و باید امسال هم با توجه به شرایط جوی همه مدیران آماده مواجهه با هر بحرانی باشند.

در این جلسه که تعدادی از اعضا حضوری و برخی دیگر از مدیران و فرمانداران بصورت ویدیو کنفرانس گزارش دادند، استاندار زنجان به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا ویروس اشاره کرد و گفت: صداوسیمای مرکز زنجان در امر اطلاع رسانی و آموزش سنگ تمام گذاشته است و امیدواریم با اطلاع رسانی خوب رسانه ها در طرح غربالگری کرونا نیز مردم به اهمیت این موضوع پی ببرند و در آن ثبت نام کنند.

مقام عالی استان گفت با پویش در خانه ماندن امسال از ۲۵ اسفندسال گذشته تا اول فروردین امسال ۳۶۲ هزار خودرو از محورهای مواصلاتی استان تردد کردند که در مقایسه باسال قبل که بیش از سه میلیون و پانصد هزار خودرو بوده است ۹۰ درصد کاهش دارد.

استاندار زنجان اجرای طرح غربالگری کرونا برای قطع زنجیره انتقال و کاهش مراجعات به بیمارستانها را بسیار مهم دانست و گفت: عملکرد استان زنجان بسیار خوب بوده است و تابه امروز از ۶۴۵ هزار نفری که در این طرح ثبت نام کردند ۹هزارو چهار نفر مشکوک بوده اند و پس از بررسی وضعیتشان فقط ۱۹۳ نفر به مراکز ۱۶ ساعته ارجاع داده شدند و مابقی یا مشکلی نداشتند و یا اینکه توصیه شده در منزل مانده و استراحت کنند.

استاندار زنجان تاکید دارد نباید در مقابله با کرونا غفلت کرد و حتما باید توصیه های بهداشتی را جدی گرفت و مردم بدانند هر چقدر بیشتر رعایت کرده و در منزل بمانند زودتر از سر این ویروس منحوس خلاص خواهیم شد.

استاندار زنجان از مردم خواست به برنامه های استودیو سلامت که روزانه از طریق صداوسیمای مرکز استان آمار و اطلاعات و برنامه های آموزشی پخش می کنند توجه نمایند.

فتح الله حقیقی از فرمانداران، بخشداران و دهیاران خواست به دقت به وظایف خود در مواجهه با بحران و کنترل کرونا ویروس عمل کنند و با استفاده از تجربیات سال قبل استفاده نموده تا نقاط ضعف به قوت تبدیل شود.

انتخابگر پوسته

دسته بندی آرشیو اخبار

دی ان ان